AMD Strela

 

Култура

Синоќа околу 21,40 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„24-ти Октомври“, додека Р.М. (80) се движела по тротоарот од зад грб…

Повеќе

Струмичанецот се сомничи од страна на полицијата дека на 30 минатиот месец на граничниот камен број 12, поточно кај местото викано…

Повеќе

Двајца гевгеличани К.И.(31) и Р.К.(43) се осомничени од страна на полицијата дека извршиле убиство над нивниот сограѓанин Б.Р. (41),…

Повеќе

Премиерата е закажана за четврток во 20 часот, а режијата на е Бранко Ставрев.

Повеќе

Во органиција на повеќе здруженија од Струмица вчера во Домот на културата се одржа продажен базар на ракотворби на лицата со хендикеп.…

Повеќе

Градоначалникот на Валандово, Перо Костадинов го именуваше Владимир Павлов за в.д. директор на комуналното претпријатие ЈП „Комунален…

Повеќе

Од проектираните 55 станбени згради, петнаесетина веќе се завршени, а во некои од нив се вселија и првите станари, односно во нив сега…

Повеќе

Така реагираат од Сојуз на синдикат на земјоделски производители во Струмица. Притоа објаснуваат дека предложените измени во пресметувањето…

Повеќе

Во изминативе неполни шест месеци проектниот тим на „НОВУС“ работеше на прибирање на податоци од јавен карактер, а завршниот настан…

Повеќе

На седницата која ќе се одржи на 23 ноември во Струмица, двата кабинета ќе ги разгледаат можностите за активирање на односите меѓу…

Повеќе

Во несреќата која утрово околу 4,30 часот се случила на патот Струмица-Радовиш, на клучката за селото Воиславци,живогот го загуби К.Р.…

Повеќе

Тие учествуваа на финалниот натпревар по англиски јазик и освоија четири златни медали

Повеќе

По 12 години градоначалник на општина Струмица, на која што и го трасираше европскиот пат и ја направи најпосакувано место за живеење…

Повеќе

Претседателот на Советот на општина Струмица, Марјан Даскаловски, денеска, го отвори 18-то издание на „Отворените забавни фудбалски…

Повеќе

Обилните врнежи од дожд кои го зафатија јужниот дел на државата засега не предизвикуваат поголеми проблеми. Во Гевгелија, засега, отежнато…

Повеќе

Најголемите потрошувачи кои се под капа на државата, како што се Центарот за култура „Антон Панов“ и Болницата годишно за загревање…

Повеќе

НВО Инфоцентарот и Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија, на 17 ноември, петок, со почеток во 12 часот, во…

Повеќе

Денеска на прес конференција портпаролот на СВР Струмица Хризантема Рендевска соошти дека му е поднесена кривилна пријава и на екс…

Повеќе

Врз основа на член 10 од Статутот на Општина Струмица (“Сл. гласник на општина Струмица” бр. 5/06) и член 28 од Правилникот за начинот,…

Повеќе

Собирите со граѓаните во месните и урбаните заедници кои ги започна градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, пред донесувањето…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK