AMD Strela
River Soft

 

Видео – Пријателе, дојди и посети го Југоистокот !

Видео – Пријателе, дојди и посети го Југоистокот !

 ,,Пријателе ти го пишувам ова писмо, за да те поканам на гости кај мене. Ем да бидеме верни почитувачи на народната ,,Едно видување еден век ,, но и да ти ги покажам сите прекрасни места на Југоистокот, кој го прават регион,  единствен, чудесно привлечен и неповторлив,,  Ова е пораката на видео матријалот кој го подготви Центарот за развој на Југоисточниот плански регион со цел да ги промовира сите убавини на општините од Југоисточна Македонија и да привлече повеке гости и туристи....Погледнете ги убавините на Југоистокот


Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK