AMD Strela
River Soft

 

Откриена спомен плоча во чест на Атанас Јанев

Откриена спомен плоча во чест на Атанас Јанев
Објавено на: 14 Jan 2013

Годинава во рамките на ,,Странчинарските игри,, на влезот на домот на културата во Моркиево беше откиена и спомен плоча во чест на Атанас Јанев кој е од ова населено место. Атанас Јанев својот живот го загуби во воениот конфликт во Македонија од 2001 година. Спомен плочата ја открија градоначалникот на општина Ново село Петар Спасов мајката на Атанас, Љуба Јанева.спомен плоца

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK