AMD Strela
River Soft

 

Забава

Студенти од „Студентски пленум“ за време на концертот на Ману Чао кој вчера настапи на Д Фестивал во Дојран, излегоа на сцена и извикуваа…

Повеќе

За 20 дена, односно, од 7 до 16 август ќе се одржи најголемата летна културно – забавна манифестација „Струмица опен фестивал 2015“.…

Повеќе

Во рамките на проектот „Јакнење на мултиетничката соработка во општините“, што се реализира во партнерска соработка меѓу Македонскиот…

Повеќе

Хрватката Данијела Мартиновиќ е втората балканската ѕвезда која ќе има свој концерт во склоп на Струмица ОПЕН фестивал. Некогашната…

Повеќе

Булеварот „Маршал Тито“ ќе добие нов лик, на потегот од кружниот тек кај ЕВН до излезот од градот кон населеното место Куклиш. Јавното…

Повеќе

Струмичкиот талент Трајче Ѓеоргиев се пласираше во финалето од регионалното натпреварување на музичкото шоу „Ѕвездичките на Пинк“.…

Повеќе

Фолк пејачот Јордан Митев со фантастичен концерт во Домот на АРМ во Скопје одбележа десет години постоење на македонската фолк сцена.…

Повеќе

Елена Велевска го промовираше спотот за новата песна која носи наслов Црно и бело. Станува збор за љубовна балада, песна која доби…

Повеќе

Сузана Гавазова и нејзиниот сопруг Јасмин во Шведка организираа голема забава по повод првиот роденден на нивната керкичка Емили. На…

Повеќе

Фолк пејачот Јордан Митев на својот фб профил објави фотографии како јава коњ на туристичкиот комплекс Бела вода кај Суви лаки и ги…

Повеќе

,, Дајте ноти весели, песна да испееме, еден живот имаме....Ајде срца лубете страсно, да ни е бурна младоста.....,, Вака пеат членовите…

Повеќе

Младинскиот совет на општина Струмица во соработка со Здружението „Новус“ и Безомразно.мк денес организираа флеш моб преку кој упатија…

Повеќе

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев со својот волшебен глас повторно го маѓепса жирито од „Пинкове ѕвезде“. Имаше уште еден неверојатен настап,…

Повеќе

Младинскиот совет на општина Струмица во соработка со Здружениетпо „Новус’’ и Безомразно.мк утре организира флеш моб пред ТЦ „Глобал’’. Настанот…

Повеќе

Во организација на модното студио Црнокрак во сабота на 7 март во домот на културата во Валандово на новата фестивалска сцена ќе се…

Повеќе

Фестивалот ФОЛК-ФЕСТ Валандово 2015 ќе се одржи во втората половина на месец Септември 2015 година во Валандово, Р.Македонија и ќе…

Повеќе

Околу 3000 маски од земјава и странство вечерва продефилираа по струмичките улици, на годинашново главно карневалско дефиле. Секоја…

Повеќе

Ланџ барот „Que Pasa“ во среда (11.02.2015) ве повикува на жива свирка со рок групата од Бугарија Табу Бенд. Се работи за рок група…

Повеќе

Одлични видео инсерти од убавините на градот Струмица снимени низ објективот на Коки Ќосев. Погледнете го видеото...

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK