AMD Strela
River Soft

 

Интервју

Македонија е импресивна земја, со огромна природна убавина како онаа на Хаваи. Моментално работам како дел од тимот на УНДП кој што…

Повеќе

Томче Соколов по подолга пауза повторно настапува во мак кошарката, на почетокот на сезона почна во Фени Индустри, а потоа се приклучи…

Повеќе

Александар Василев (29) љубителите на фудбалот го паметат уште кога го носеше дресот на струмичка Беласица, кога настапуваше во Првата…

Повеќе

Според зборовите на моите родители пред да почнам да зборувам сум цртал. Веќе на 11 годишна возраст го свртев вниманието на ликовната…

Повеќе

Интервју со Димитар Пандев: Со овој фонд на играчи, секако дека можеме да парираме на Металург и Вардар и да бидеме нивни конкуренти…

Повеќе

Никола Ѓоргиев, македонскиот одбојкарски репрезентативец и член на турскиот Мили Пјанго од Анкара, Турција,зборува за своите цели,…

Повеќе

Александар Љафтов, македонскиот одбојкарски репрезентативец и член на кипарскиот Aнајенисис од Дериња, оваа сезона настапува со голем…

Повеќе

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион важи за најдобар во Македонија кој е во функција на 10 општини од југоисточна Македонија.

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK