AMD Strela
River Soft

 

Конче го санираше земјениот пат Долна Враштица

Конче го санираше земјениот пат Долна Враштица
Објавено на: 06 Jul 2013

Општина Конче изврши поправка на земјениот пат Долна Враштица до ново асфалтираниот пат до граница со општина Штип. Деновиве заврши асфалтирањето на патот во должина од 4,5 км од штипска страна спрема брана Мантово, Според изјава од градончалникот на општина Конче и преостанатите 2.5 км не асфалтиран пат ке бидат реализирани со рсредства од општина Конче. Со цел времено подбрување на земјениот дел од патот долна Враштица Мантово општина Конче во соработка со ЈП Лакавица извршија делумна санација на патото со цел полесно движење на возилата кои го користат овој пат како пократка реалција за патување до Конче. 

konce

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK