AMD Strela
River Soft

 

Струмичани ќе играат на HOUSE звуците

Струмичани ќе играат на HOUSE звуците
Објавено на: 07 Aug 2014

Утре (петок) со почеток во 20:00ч во дворот на СОУ„Јане Сандански“ за прв пат на Струмица Опен Фестивал ќе се одржи фестивал на електронска музика. Новитетот во годинешната програма ја допира темата на хаус музиката, со што на сите фанатици и симпатизери на овој музички правец им се нуди одлична можност да уживаат слушајќи и играјќи на овие звуци.

Задолжени за забавата ќе бидат „струмичаните“ Ted Dettman [Pata Pata Recordings/Abzolut/Bosphorus Undeground], DJ Cige, DJ Martin Dimov, DJ Miki Jaksic, DJ B aka De Lay и DJ Boyan Hadji [Ninefont, m.m.m.l.]. Во склоп на сето тоа како специјален гостин ќе се јави легендарниот Мирко Попов познат и како БП со PMG Kolektiv кој што ќе имаат live настап.

 12551

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK