AMD Strela
River Soft

 

Ефто Пупиновски ќе пее на утрешната Празијада во Градашорци

Ефто Пупиновски ќе пее на утрешната Празијада во Градашорци
Објавено на: 08 Nov 2014

Утре во дворот на црквата Св. Никола во с.Градошорци, со почеток во 12,00 часот ќе се одржи традиционалната манифестација „Ден на празот“. По тој повод, организаторот, општина Василево упатува отворена покана до сите граѓани.Целта на манифестацијата е промоција на Градошорскиот праз како исклучително квалитетен и промоција на овој крај и општина Василево како место кое задолжително треба да се посети и запознае.

prazijada
Посетителите ќе имаат можност да вкусат најразлични специјалитети подготвени со праз, да проследат културно уметничка програма и да уживаат во музиката на Ефто Пупиновски. Според најавите утре ќе бидат изложени над 300 разновидни специјалитети подготвени со праз од поднебјето на општина Василево.

e

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK