AMD Strela
River Soft

 

Кикбоксер го купи струмичкиот ФК ,,Беласица,,

Кикбоксер го купи струмичкиот ФК ,,Беласица,,
Објавено на: 17 Feb 2015

Струмичка ,,Беласица,, која се натпреварува во третата фудбалска лига исток , доби нов газда. Кикбоксерот  Славчо Васков – Пинда  деновиве  го купи ФК ,,Беласица,, со што стана и концесионер на градскиот стадион ,,Младост,, во Струмица. Според информациите тој одржал состанок со фудбалерите кој ги започнаа подготовките за пролетниот дел од шампионатот. Најверојатно екипата ќе биде засилена со уште тројца фудбалери. Главна цел на новиот газда Славчо Пинда  е влез на Беласица во втората фудбалска лига на Македонија и ставање во функција на стадионот Младост

g

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK