AMD Strela
River Soft

 

Видео: Ману Чао го крена Дојран на нозе

Видео: Ману Чао го крена Дојран на нозе
Објавено на: 20 Jul 2015

По 3 денови исполнети со забава, уживање и позитивна енергија, „Д Фестивал“ во Дојран финишираше со феноменалниот Ману Чао Ла Вентура. Околу 10.000 луѓе играа на звуците и ритамот на бонго бонго, Ме густас ту, а овој несекојдневен уметник, полн со енергија, шарм и талент, заедно со неговиот бенд испиша нова страница на фестивалските доживувања во Македонија.

Ману Чао Ла Вентура уште еднаш докажаа зошто се еден од најдобрите светски бендови и во текот на целиот двочасовен концерт, не ја оставија рамнодушна целата публика.

Покрај нив на фестивалот учествуваше и британската сензација Wilkinson, Кирил Џајковски, Фолтон, Електрични оргазам, Баилдса, Драм енд Брас трио и други домашни и странски изведувачи.


 

 


 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK