AMD Strela
River Soft

 

Асфалтирани две улици во Муртино и Банско

Асфалтирани две улици во Муртино и Банско
Објавено на: 22 Jul 2015

Согласно прeдвидените проектни активности на Општина Струмица , деновиве беа асфалтирани две улици во населените места Муртино и Банско. Според зборовите на раководителот на Одделението за комунални работи Тодор Граматиков, асфалтирана е улица во Муртино во должина од 125 метри, во вредност од 907.000 денари како и улица во Банско во должина од 100 метри, за која од општинскиот буџет се издвоени 741.000 денари. И за двете улици е употребен асфалт од типот БНХС – 16, со дебелина од 7 сантиметри. 
Од Одделението за комунални работи најавуваат продолжување на градежните активности со асфалтирање и на други улици во градот и населените места, во рамките на планираните активности за тековната година.

412 14

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK