AMD Strela
River Soft

 

По Тамара и Каролина со Илинденски концерт во Дојран

По Тамара и Каролина со Илинденски концерт во Дојран
Објавено на: 02 Aug 2015

По повод големиот национален празник Илинден, вечерва во Дојран свој концерт ќе има Каролина. Станува збор за дел од нејзината концертна турнеја низ Македонија. Концертот на Каролина со нејзиниот проект ,,Македонско девојче,, ќе се одржи во Градскиот парк. Според најавите  тој ќе биде празничен концерт за сите кои се присутни во овој туристички центар

к

Синоќа пак Под јаворите во Дојран свој концерт имаше Тамара. Таа пред присутните го промовираше новиот албум Еден ден чии песни се пеја во глас, посебно од помладите кои беа пристуни. Инаку овие музички настани се дел од Дојранското културно лето со цел да се збогати понудата на овој туристички центар

к

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK