AMD Strela
River Soft

 

Ивана Василева со „Ми зеде се“ ја освојува музичката сцена

Ивана Василева со „Ми зеде се“ ја освојува музичката сцена
Објавено на: 18 Aug 2015

Струмичанката Ивана Василева со песната „Ми зеде се“ ја освојува музичката сцена. Ова е нејзина прва авторска песна и е направена во соработка со Андреј Миске. Во оваа балада е oпеaнa еднa вистинскa живoтнa прикaзнa кoјa всушност е и идеја водилка за правањето на оваа песна. 

Слушнете ја песната на следниот линк: 


Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK