AMD Strela
River Soft

 

Екипата на Зомимак од денес е „Макс Струмица“

Екипата на Зомимак од денес е „Макс Струмица“
Објавено на: 18 Aug 2015

Актуелниот ракометен вицепрвак, составот на Зомимак од денеска официјално доби ново име откако клубот е прекрастен во Макс Струмица, дознава ЕКИПА. Она што претходниот период беше наговестено денеска и се случи, струмичкиот состав од денеска официјално се прости од старото име Зомимак и доби ново.

Инаку, Макс Струмица до стартот на новата сезона предвидено е да одигра најмалку уште три контролни средби, а што се однесува до ростерот на екипата тој се уште не е затворен. До крајот на преодниот рок се очекува на клубот да му пристапат најмалку уште два до три нови ракометари.

Извор: http://ekipa.mk/od-deneska-zomimak-e-maks-strumitsa/

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK