AMD Strela
River Soft

 

Туристичка населба на езерото Мантово кај Конче

Туристичка населба на езерото Мантово кај Конче
Објавено на: 29 Oct 2012

На брегот на вештачкото езеро ,,Мантово" никнува нова туристичка населба. Општината Конче преку Министерството за транспорт и врски обезбеди 1.5 милиони денари .Општината со овие пари изработи детален урбанистички планза изградба на новата туристичка населба.
За потребите на оваа капитална инвистиција се урбанизира простор на вкупно 23 хектари.

naselba

Проектот предвидува изградба на индивидуални кукички за одмор, хотел, трим-патеки и спорски терени.Според информациите од општината за овој локалитет имало огромен интерес за подигање на индивидуални градби. Градоначалникот на општината Стојан Лазарев вели дека идејата е ова место да прерасне во едни од најатрактивните места за одмор преку лето.

naselba

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK