AMD Strela
River Soft

 

Седумнаесет годишно момче тешко повредено во сообраќајна несреќа

Седумнаесет годишно момче тешко повредено во сообраќајна несреќа
Објавено на: 10 Apr 2017

Седумнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа во која учествувале два мотори. Сообраќајката во полиција била пријавена вчера околу 15 часот и 30 минути, а се случила на локалниот пат кај Василево.

Според податоците, се судриле мотор „Лифан“ и непозната марка мотор, кои биле управувани од две момчиња на возраст од 15 години од Василево.

Тешко повреден во сообраќајката е 17 годишник кој бил сопатник на момчето кое управувало со моторот „Лифан“. По укажаната лекарска помош во струмичката болница, е препратен на скопските клиники.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK