AMD Strela
River Soft

 

Одбележан Денот на училиштето „Видое Подгорец“

Одбележан Денот на училиштето „Видое Подгорец“
Објавено на: 14 Apr 2017

Во основното општинско училиште „Видое Подгорец“ денеска беше одбележан Денот на училиштето. На празнувањето насловено „Видое Подгорец – мој поет, моја инспирација“ кое се одржа пред спомен бистата во училишниот двор присуствуваа вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, кој од името на општина Струмица положи свежо цвеќе пред спомен бистата на Подгорец, претседателот на Советот, Јосиф Христов, претставници од Одделението за образование, вработени, ученици, родители и гости. По изведувањето на пригодната програма, директорот на училиштето, Леонид Танчев, им ги врачи наградите на учениците со најдобри дела по распишаниот литературен и ликовен конкурс на тема „Видое Подгорец – мој поет, моја инспирација“.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK