AMD Strela
River Soft

 

Продолжува уништувањето на антипаркинг уредите во Градскиот парк

Продолжува уништувањето на антипаркинг уредите во Градскиот парк
Објавено на: 19 Apr 2017

Континуирано, совесно и за лични цели се врши уништување на антипаркинг уредите во градскиот парк. Деновиве е регистрирана ваква појава на две локации во паркот. Најчесто уништувањето на антипаркинг уреди се врши во близина на угостителските објекти, до каде некои граѓани наместо неколку чекори пешки, до нив пристигнуваат со своите возила. Општина Струмица и Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ го осудуваат ваквото однесување и апелираат до граѓаните да престанат со ваквото вандалско однесување и уништување на јавните добра. Градскиот парк е место за пешачење и релаксирање на граѓаните, а не и за движење на моторни возила. Токму поради нив се поставени антипаркинг уредите кои за жал се уште не можат да ја подигнат совеста на некои граѓани своите возила да ги оставаат на места определени за нив.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK