AMD Strela
River Soft

 

„Комуналец“ започна со чистење на поројот „Крушевска Република“

„Комуналец“ започна со чистење на поројот „Крушевска Република“
Објавено на: 19 Apr 2017

Во рамките на традиционалната пролетна акција за генерално чистење на градот и населените места, а која годинава се спроведува под мотото „За чиста струмичка пролет“, вработените во работната единица „Чистота“ при јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ започна со чистење на поројот „Крушевска Република“. Според информацијата од Бранко Горѓиев, раководител на оваа единица, вклучени се поголем број вработени луѓе кои вршат детално чистење на поројот, односно, на потегот од мостот на улицата „Младинска“ кон горниот дел на градот, а во недела (23.04.2017г.) ќе се чисти од мостот кон транзитниот пат. Бидејќи поројот многу често се полни со разновиден отпад од „Комуналец“ апелираат до граѓаните, посебно оние кои живеат покрај него, да не го фрлаат отпадот во него, туку, кога имаат насобран отпад во своите домаќинства да се јават на телефонскиот број на „Комуналец“ 034 325 909 и на „Систем 48“ 0 800 1 48 48 и истиот веднаш ќе биде подигнат, а со тоа поројот ќе биде чист.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK