AMD Strela
River Soft

 

Земјоделците утре ќе го блокираат патот Струмица-Радовиш

Земјоделците утре ќе го блокираат патот Струмица-Радовиш
Објавено на: 24 Apr 2017

Утре од 12 до 13 часот земјоделците од Струмичкиот регион ќе го блокираат патниот правец Струмица-Радовиш. Преку едночасовна блокада земјоделците ќе го искажат своето незадоволство од неисплаќањето на субвенциите за лани, но и за 2015 и 2014 година.Покрај тоа, тие ќе го искажат и својот револт од ниските откупни цени на пролетната зелка, а бараат и што побрзо формирање на влада и избор на претседател на Собранието.

Протестот го организира Сојуз на синдикат на земјоделци,кој ги повикува земјоделците да излезат што помасовно на блокадата и на тој начин да го искажат своето незадоволство од негрижата на институциите на нив.

Фото:архива

                                                                                                                                                                                                                                                                                               Р.Т.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK