AMD Strela

 

Јаневски:Струмица останува општина на сите!

Јаневски:Струмица останува општина на сите!
Објавено на: 09 Oct 2017

Интегрален текст од обраќањето на доктор Коста Јаневски, кандидат за градоначалик на општина Струмица од СДСМ

Преостануваат уште шест денови до денот кога треба со својот глас да ја определите насоката по која ќе продолжи да се движи и развива нашата Струмица.

 Дали тоа ќе биде патот на прогресот, сплотеноста и заедништвото како и досега или почеток на некаква нова ера без јасен патоказ како понатаму.

 Затоа, вашиот избор на 15-ти октомври е лесен: ЗАОКРУЖЕТЕ ГО БРОЈОТ 19 и дозволете ми мене и на Советот да продолжиме да ја градиме Струмица, општина на сите граѓани и град препознатлив по својот развој и грижа за граѓаните.

 Во изминатиот период, од почетокот на кампањата, секојдневно сме меѓу вас и ви ја презентираме нашата програма и визија за наредните четири години.

 За идниот развој на општина Струмица нудиме многу проекти. Над дваесет капитални објекти планираме да реализираме во претстојниот мандатен период, и стотина други помали проекти кои се од интерес за сите граѓани во Општината.

 Ќе градиме по план, ќе обезбедиме инфраструктура за сите, чиста вода и здрава животна средина, повеќе пари кај граѓаните и ќе ги намалиме разликите меѓу градската и селски средини. Ќе работиме посветено и одговорно.

 Почитувани пријатели,

 Струмица беше и останува симбол на демократијата и на желбата за слободно граѓанско општество во Македонија, но и Општина која била, е и секогаш ќе биде прва.

 Општина на СИТЕ и општина во која ЌЕ ИМА ЖИВОТ ЗА СИТЕ!

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK