AMD Strela

 

Тројца жители на Баница краделе од објект на „Струмица Табак“

Тројца жители на Баница краделе од објект на „Струмица Табак“
Објавено на: 12 Oct 2017

Полициската станица за општа надлежност-Струмица  поднесе кривична  пријава против К.Ѓ. (23) и И.Ѓ.(19), двајцата од с.Баница-струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ и „симнување и оштетување на службен печат и знак“. Од 10.05.2017 до 23.05.2017 година пријавените заедно со уште еден малолетник преку необезбеден простор влегле во кругот на АД “Струмица Табак“  во с.Баница, чиј доверител е Управата за јавни приходи, насилно ги отвориле катанците од влезните врати од каде влегле во магацините при што одзеле кабли за електрична енергија, талпи и дигитални ваги, а извршиле и оштетување на поставените пломби од страна на УЈП Струмица.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK