AMD Strela

 

Деветнаесет годишно момче загина на патот Струмица-Радовиш

Деветнаесет годишно момче загина на патот Струмица-Радовиш
Објавено на: 18 Nov 2017

Момче на 19 годишна возраст од Радовиш со иницијали К.Р: утрово загина во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш кај клучката за селото Воиславци. Сопатничката од неговиот автомобил марка „голф“ е потешко повредена и е пренесена на лекување во Здравствениот дом во Радовиш.

Во  несреќата учествувал и камион марка „мерцедес“ управуван од Т.Ј. (58).

На местото на несреќата полицијата изврши увид.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK