AMD Strela
River Soft

 

Познат лекар од Струмица влечел куче со кола и го усмртил

Познат лекар од Струмица влечел куче со кола и го усмртил
Објавено на: 27 Nov 2017

Познат лекар од Струмица доби кривична пријава од струмичката полиција затоа што во селото Мокриево врзал кученце за својот авотмобил и го влечел низ селото до изнемоштување и смрт. Овој грозоморен лин предизивика бура од реакции на социјалните мрежи, а според „Анима Мунди“ од надлежните органи ќе побараат доследно применување на Законот за заштита на животните , а сторителот да биде најстрого казнет со затвор и парична казна.

Фото:фејсбук

 

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK