AMD Strela
River Soft

 

Силниот дожд не предизвика посериозни проблеми во Струмичко

Силниот дожд не предизвика посериозни проблеми во Струмичко
Објавено на: 03 Dec 2017

Според информации од Регионалиот центар за управување со кризи во Струмица силниот дожд кој што врнеше утрово на територијата на општината не предизвика посериозни проблеми, ниту пак дојде до излевање на водотеците. Единствено досега е пријавено поплавување на дел од нивите кај селото Габрово.
Од Центарот изнформираат дека во изминатово деноноќие во Струмица наврнале 11,7 литри воден талог на еден метар квадратен.
Колкава количина наврна денеска ќе се знае утре, кога УХМР во 7 часот ќе достави информација до Регионалниот центар за управување со кризи.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK