AMD Strela
River Soft

 

Старт Уп Академија со завршен настан на 13 овој месец

Старт Уп Академија со завршен настан на 13 овој месец
Објавено на: 07 Dec 2017

Во изминатиот период од септември до сега StartUp Academy во соработка со CEED Hub Скопје, а со подршка на Проектот на USAID за микро и мали претпријатија, организираше 10 неделна пред-акцелераторска програма за граѓаните на Струмица и регионот преку која учесниците се стекнаа со потребните вештини за валидација и тестирање на бизнис идеја, истражување на пазарот и потенцијалните клиенти , започнување и водење сопствен бизнис , планирање на инвестиции . Програмата опфати  практична работа со докажани и искусни професионалци со кои учесниците работеа на своите идеи и бизниси. Дел од академијата беше предвиден за средби со локални бизнисмени и експерти од повеќе области на кои се разговараше за искуства и предизвици со кои се соочуваат бизнисите, а со крајна цел создавање на локална заедница на претприемачи и стартапи. Завршниот настан на кој учесниците ќе ги презентираат своите бизнис идеи ке се одржи на 13.12.2017, среда со почеток од 19:00 часот во Jumping Clay, Трговски центар Global II кат.  

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK