AMD Strela

 

Земјотрес од Грција ја стресе Струмица

Земјотрес од Грција ја стресе Струмица
Објавено на: 01 Jan 2018

Вечерва околу 23,13 часот земјотрес со јалина од 4 сптепени според Меркалиевата скала се почувствува во Струмица и останатите градови во Југоисточна Македонија. Епицентарот е во Грција, источно од Стар Дојран, на оддалеченост од 11 километри, во близина на Кукуш. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од два километри.

Според досегашните информации нема материјални штети од земјотресот, а кај жителите од регионот предизвика само мало вознемирување.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK