AMD Strela

 

Вандалите продолжуваат со уништување на урбана опрема во Струмица

Вандалите продолжуваат со уништување на урбана опрема во Струмица
Објавено на: 11 Jan 2018

Вандалите во Струмица продолжуваат со уништување на урбана опрема. На позната „Леблебеџиска“ улица засега непознати сторители ја искинале опремата за новогодишно украсување. По неа мавале со празни гајби од пијалок и успеале да искинат зналителен дел од украсните светилки.

За една седмица ова е трет чин на вандалско однесување во центарот на градот. Претходно во два наврати беа искршени жардинерии на плоштадот „Гоце Делчев“.

ОД СВР Струмица информираат дека интензивно се трага по сторителите на трите вандаласки чинови и штом бидат откриени јавноста ќе биде информирана.

Извор:МИА

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK