AMD Strela
River Soft

 

Енергетски ефикасно ЛЕД осветлување е поставено во Добрејци

Енергетски ефикасно ЛЕД осветлување е поставено во Добрејци
Објавено на: 06 Feb 2018

Населеното место Добрејци доби ново енергетски ефикасно ЛЕД осветлување.

Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ во рамките на заедничката акција со општина Струмица и ЈПКД „Коминалец“ за уредување на населените места, постави 35 нови ЛЕД арматури.

Според Митко Бујуклиев, директор на претпријатието, новото современо улично осветлување во однос на претходното, значи поголем квалитет и заштеда на енергија. Истовремено, во ова населено место се врши и редовно сервисирање на останатиот дел од уличното осветлување.

Замена на старото со ново улично осветлување ќе се врши и останатите населени места.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK