AMD Strela
River Soft

 

В петок избор на спортист на Струмица за 2017 година

В петок избор на спортист на Струмица за 2017 година
Објавено на: 07 Feb 2018

На 9 февруари (петок) во ресторанот „Студио ИН“ со почеток во 20,30 часот ќе се одржи традиционалната спортска манифестација „Избор на спортист на годината“.

На манифестацијата ќе бидат избрани најдобрите спортисти,спортски екипи и работници за 2017 година на општина Струмица.

Покровители се градоначалникот Коста Јаневски и Советот на општина Струмица.

Организаторите ги информираат претставниците на екипите кои сакаат да присуствуваат на оваа спортска манифестација да се пријават во ресторанот „Студио ИН“.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK