AMD Strela
River Soft

 

Фудбалерките на Тиверија најуспешни на турнирот во Струмица

Фудбалерките на Тиверија најуспешни на турнирот во Струмица
Објавено на: 12 Feb 2018

Женската фудбалска екипа на на Тиверија го освои првото место на Вториот меѓународен фудбалски турнир „Куп на карневалот Струмица 2018“.

Во финалниот натпревар фудбалерките од Струмица беа подобри од шампионот на Црна Гора, Брезница, славејќи победа од 2:0.

Третото место го освои екипата на Енко од Пловдив, Бугарија, која во средбата за трето место ја победи екипата на Топ Гол од Битола.

За најдобар играч на турнирот е прогласена Елена Панеска од Тиверија, а  нејзината клубска другарка Викторија Панчурова е најдобар чувар на голот.

Титулата за најдобар стрелец ја поделија Бршњо и Карличиќ од екипата на Брезница и Николовска и Стојковска од Тиверија.

Пехарите и признанијата на најдобрите им ги врачија градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски и претседателот на Советот, Марјан Даскаловски.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK