AMD Strela
River Soft

 

Триесет дена притвор за мажот од Пирава кој изврши полов напад врз малолетник

Триесет дена притвор за мажот од Пирава кој изврши полов напад врз малолетник
Објавено на: 12 Feb 2018

Триесет дена притвор му е изречен на мажот од селото Пирава кој се сомничи дека извршил полов напад врз малолетник, информираше портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска на денешната прес конференција

Надворешната канцеларија за кирминалистички работи од Валандово до ОЈО во Велес поднело известување поради оновано сомневање за сторено кривично дело „Полов напад врз малолетник, кој не наполни 14 годии.

На 5 овој месец во полициската станица на Валандово бил пријавен полов напад врз малолетник од страна на лицето Ц.А.(55) од село Пирава.

-Од страна на јавен обвинител во Велсе дадени се насоки за постапување. извршен е  разговор со дете-жртва на полово дејствие во присуство на родител и социјален работник, рече портапаролката Рендевска.

По  наредба на основен јавен обвинител  пријавениот на 6 февруари бил лишен од слобода и  предаден во ОЈО – Велес за  прибирање на информации со цел навремено откривање, разјаснување и докажување на пријавеното кривично дело.

ИЗВОР: МИА

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK