AMD Strela

 

Се преврте автомобил на патот Струмица-Валандово, еден повреден

Се преврте автомобил на патот Струмица-Валандово, еден повреден
Објавено на: 12 Feb 2018

На патот Струмица-Валандово, кај мотелот „Македонска куќа“, ококу 13 часот се преврте автомобил марка „Мерцедес“.

Според првичните информации едно лице е повредено и е пренесено во болницата во Струмица.

Сообраќајната несреќа ја потврдија од полицијата во Струмица, од каде за подоцна најавуваат детаљи.

ИЗВОР:МИА

Фото: Извор Фејсбук група

Novus

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK