AMD Strela
River Soft

 

Струмица и Ново Село заеднички ќе му помогнат на семејствoто Доневи

Струмица и Ново Село заеднички ќе му помогнат на семејствoто Доневи
Објавено на: 13 Feb 2018

Општина Струмица и Општина Ново Село заеднички ќе му помогнат на четиричленото семејство Доневи од селото Дражево, кое живее во исклучително тешки услови.

Ваква одлука донесоа градоначалниците Коста Јаневски и Боро Стојчев по заедничката средба што се одржа во Струмица, а на која присуствуваа и претставници на Здружението „Љубезност“, кое континуирано го помага семејството.

Двајцата градоначалници ја потврдиле желбата за помош и ги рагледале сите можности за да му се помогне на семејството конкретно со решавање на станбеното прашање. Тоа е најголем проблем за Доневи, бидејќи живеат во трошна куќа која се распаѓа и без основни услови за живот.

ИЗВОР: МИА

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK