AMD Strela
River Soft

 

Југослав Тренчовски нов тренер на Академија Пандев

Југослав Тренчовски нов тренер на Академија Пандев
Објавено на: 06 Mar 2018

Како последица на осумте натпревари во низа без пораз во домашното првенство, досегашниот тренер на Академија Пандев, Панче Стојанов денеска поднесе неотповиклива оставка на својата функција.

Раководството ја прифати, но Стојанов останува да работи во Академија Пандев поради своите заслуги во подигнувањето на клубот. Тој е кај нас уште од четвртата лига, го однесе тимот во елитата и веќе обезбеди пласман во полуфиналето од Купот на Македонија. Поради тоа Стојанов во иднина ќе биде координатор на младинските категории во Академија Пандев.

Во следните 2-3 кола екипата ќе ја води Југослав Тренчовски кој има тренерска Про лиценца. Клубот е во потрага по перманентно решение кој треба да го врати тимот на победничките патеки.

Извор: Официјална страница на Академија Пандев

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK