AMD Strela
River Soft

 

Веста за Христовото воскреснување премиерот Заев ја дочека во Струмица

Веста за Христовото воскреснување премиерот Заев ја дочека во Струмица
Објавено на: 08 Apr 2018

Претседателот на Владата на Република Макеоднија и претседател на СДСМ, Зоран Заев веста за Христовото Воскреснување ја дочека во храмот Свети Димитриј Мироточив и Свети Григориј Палама во Струмица. Заедно со него на Полноќната Велигденска литургија беше градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, пратениците Костадин Костадинов и Катерина Кузмановска, генералниот секретар на Собранието на РМ, Цветанка Иванова, претседателот на Советот на општина Струмица, Марјан Даскаловски, соработници и голем број на верници.

Премиерот Заев преку изјава за медиумите упати честтка по повод големиот христајански празник Велигден.

-Најголеми пријатели на верата  и на луѓето можат да бидат воздржувањето и одговорност. Навистина овие човекови вредности може да ги ослободат, да ги зајакнат и да го засилат душата и духот на овој голем празник. Нека е честит големиот Велигден. Христос Воскресе, изјави премиерот Заев.

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK