AMD Strela
River Soft

 

Искршени столчиња на стадионот во Валандово

Искршени столчиња на стадионот во Валандово
Објавено на: 09 Apr 2018

Синоќа, на градскиот стадион во Валандово биле искршени повеќе од седиштата поставени на трибините.

Како што информираа од раководството на ФК „Победа“, при вандалскиот чин е направена значителна материјална штета. Оттаму додаваат и дека пред инцидентот, на стадионот била забележана една група на млади лица која засега останува непозната.

Од фотографијат може да се забележи дека се искршени повеќе од педесетина седишта.

Случајот е пријавен во полиција и се превземаат соодветни мерки за расветлување на истиот.

Извор: Валандово мк

Линк:https://valandovo.mk/2018/04/09/iskrsheni-sedishtata-na-tribinite-na-gradskiot-stadion-vo-valandovo/

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK