AMD Strela
River Soft

 

Екипата на Бело Поле најдобра на Велигденскиот турнир

Екипата на Бело Поле најдобра на Велигденскиот турнир
Објавено на: 09 Apr 2018

Денес заврши турнирот во мал фудбал кој се организира по повод велигденските празници во о.Василево.

Градоначалникот Марјан Јанев заедно со претседателот на советот Крсте Панев им честитаа на победниците и им ги доделија наградите. 

Прво место освои екипата на БЕЛО ПОЛЕ од Василево, второ место освои екипата на НАЗИМ од Василево, додека третото место го освои ЕНЕРЏИ ДРИНК од Градошорци.

За најдобар играч е избран Трајче Јанев
За најдобар голман е избран Мики Иванов
За најдобар стрелец е избран Александар Горѓијевски.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK