AMD Strela
River Soft

 

Утре крводарителска акција во Василево

Утре крводарителска акција во Василево
Објавено на: 10 Apr 2018

Во среда, 11.04.2018 година,  во периодот од 09,00 до 14,00 часот во организација на Општинската организација на Црвениот крст од Струмица, Заводот за трансфузиона медицина и општина Василево ќе се одржи крводарителска акција.

Акцијата ќе се спроведе во просториите на општинската зграда во Василево.

Организаторите ги покануваат граѓаните на општина Василево да се вклучат во акцијата и да ја покажат својата хуманост на дело.

DSC_0453 (Medium)

Во среда, 11.04.2018 година,  во периодот од 09,00 до 14,00 часот во организација на Општинската организација на Црвениот крст од Струмица, Заводот за трансфузиона медицина и општина Василево ќе се одржи крводарителска акција.

Акцијата ќе се спроведе во просториите на општинската зграда во Василево. Организаторите ги покануваат граѓаните на општина Василево да се вклучат во акцијата и да ја покажат својата хуманост на дело.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK