AMD Strela
River Soft

 

Црвен крст-Секој може да направи некого среќен

Црвен крст-Секој може да направи некого среќен
Објавено на: 28 Jun 2018

Општинската организација на Црвен крст Струмица преку Клубот на млади на Црвен Крст беше домаќин на стотина волонтери и младинци од Општинските организации на Штип,  Радовиш, Валандово и Гевгелија учесници во Промоција на хумани вредности.

Младинците беа на излет по трим патеката до манастирот „Св. Илија„ каде изведоа вежби чија цел беше да се запознаат младинците преку претставување и опис на некоја карактеристична особина и играта „жив јазол“, каде преку тимска работа требаше да најдат решение на некој проблем.

Потоа, сите заедно низ центарот на градот се упатија до домот на  АРМ каде организирано гледаа филм чија суштина беше да им се даде пример на младите за тоа како со малку може да се направи позитивна промена во животот на одредена целна група.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK