AMD Strela
River Soft

 

Со трка на келнерите стартува „Струмица опен фестивал“

Со трка на келнерите стартува „Струмица опен фестивал“
Објавено на: 04 Jul 2018

Седмото издание на „Струмица опен фестивал“ почнува вечерва со Трка на келнери на Плоштадот „Гоце Делчев“ во 21 часот.

Во оф програмата организаторот нуди повеќе програмски содржини, меѓу кои највпечатливи се вечерите на поезијата и афоризмите, летната школа за гитара, која ја води Влатко Стефановски, како и за прв пат организирање на полумаратонска трка, со која ќе биде затворен Седмиот „Струмица опен фестивал“ на 26 август.

Следниот настан е на 9 јули, кога треа да се одржи Вечер на поезијата.

Во музичката програма која ќе се одржува на различни локации организаторот нуди вистински летни и романтични доживувања со Каролина Гочева на 16 август кај Езерцото во Градскиот парк, потоа  Летна романтика со Нокаут, па џез и рок вечер и многу настани, кои ќе бидат вистинско доживување и освежување за публиката.

Главната фестивалска програма ќе се одржи од 10 до 19 август, а послдните три дена-17,18 и 19 август се резервирани за настапи  на српските пејачки Лепа Брена и Марија Шерифовиќ, потоа Тамара Тодевска, Владо Јаневски,Тони Цетински, Пата Пата Рекордингс, Виктори бенд, Афишал, Црвена Јабука, Дубиоза колектив, Саша Ковачевиќ и Астра-ион пројект.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK