AMD Strela
River Soft

 

Дени Перов најбрз келнер

Дени Перов најбрз келнер
Објавено на: 05 Jul 2018

Дени Перов од Струмица  го освои првото место на синоќешната Трка на келнери што се одржа во рамките на отворањето на Струмица опне фестивал 2018.Тој и лани беше најбрз келнер на трката.

Наградата од 12 илјади денари му ја врачи градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски.

Второто место го освои Горан Митев од Струмица, а третопласиран е Игор Стефановиќ од Гевгелија.

Во трката учествуваа 20 келнери од Струмица, Гевгелија и Радовиш.

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK