AMD Strela
River Soft

 

Градоначалникот Јаневски се сретна со новоизбраните претседатели на месните и урбаните заедници

Градоначалникот Јаневски се сретна со новоизбраните претседатели на месните и урбаните заедници
Објавено на: 06 Jul 2018

Градоначалникот Коста Јаневски попладнево одржа средба со новоизбраните претседатели на месните и урбаните заедници на општина Струмица. Откако им го честита изборот им порача дека од нив очекува поголем влог во развојот на Општината.

 -Очекувам иницијативи од ваша страна, да ги лоцираме проблемите и еден по еден да ги решаваме и заедно да го подигнеме квалитетот на живот во градот и населените места, вие сте најблиску до граѓаните и најдобро ги знаете нивните проблеми. Ви го честитам изборот, имам доверба во вас и очекувам заедно да покажеме резултатите кои ќе бидат во интерес на сите граѓани, рече градоначалникот Јаневски.

 Новоизбраните претседатели на месните и урбаните заедници истакнаа дека нема да биде лесно да се соочат со предизвикот, но ќе дадат се од себе во решавањето на проблемите на граѓаните и подобрувањето на условите за живот во нивните средини.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK