AMD Strela

 

Стојан Тимов избран за директор на ООУ„Гоце Делчев“, Василево

Стојан Тимов избран за директор на ООУ„Гоце Делчев“, Василево
Објавено на: 09 Jul 2018

Стојан Тимов, професор по географија во ООУ„Гоце Делчев“ , Василево е новиот директор кој во наредните четири години ќе раководи со ова општинско основно училиште. Тимов  доаѓа на местото на неговата претходничка Емилија Котева, која неодамна си поднесе оставка од  директорската позиција.

Одлуката за избор,  денес во кабинетот, му ја врачи градоначалникот на општина Василево,  Марјан Јанев.

Изборот на Стојан Тимов Тимов за директор е врз основа на Предлог на училишниот одбор при ООУ „Гоце Делчев“, Василево, по претходно  спроведен конкурс.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK