AMD Strela
River Soft

 

Градоначалникот Јаневски заедно со љубителите на филмската уметност на проекција на „Исцелител“

Градоначалникот Јаневски заедно со љубителите на филмската уметност на проекција на „Исцелител“
Објавено на: 17 Jul 2018

Во рамките на Оф програмата на годинашното издание на „Струмица опен фестивал“, синоќа, струмичани уживаа во проекцијата на македонскиот филм „Исцелител“ во прекрасна атмосфера покрај езерцето во големиот градски парк. Меѓу нив беше и градоначалникот Коста Јаневски и членови на Советот на општина Струмица.
Во рамките на програмата, вечерва, со почеток во 20 часот ќе стартува тридневниот уличен баскет на кошаркарското игралиште на средното општинско училиште „Јане Сандански“, а на кој ќе учествуваат рекреативци и љубители на кошарката организирани во 16 екипи.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK