AMD Strela
River Soft

 

Вандали корнеле цвеќе од жардинерии на плоштадот во Струмица

Вандали корнеле цвеќе од жардинерии на плоштадот во Струмица
Објавено на: 06 Aug 2018

На мета на вандалите беа цветните расади во бетонските жардинерии на плоштадот “Гоце Делчев“, соопштија денес од прес службата на ЈПКД „Комуналец“.

Актуелни се повеќе случаи на девијантно однесување во парковите, а не се поштедени ниту цвеќињата од јавните површини,  кои исто така се уништуваат.

ЈПКД “Комуналец“ апелира до граѓаните да не ги оштетуваат  цветните расади  кои ги красат парковите и зелените површини  низ градот. 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK