AMD Strela
River Soft

 

Известување за планиран прекин на напојување со електрична енергија на 3 ноември во Богданци

Известување за планиран прекин на напојување со електрична енергија на 3 ноември во Богданци
Објавено на: 31 Oct 2018

Општина Богданци ги известува граѓаните дека без напојување со електрична енергија заради итни интервенции на високонапонските водови од 07:00 до 17:00 часот на 03.11.2018 (сабота) ќе бидат сите корисници од општина  Богданци  ( Богданци , Стојаково , Селемли ,  вклучително и индустриските објекти) со исклучок на село Ѓавото и Бензинска Шимов, сервис Ампов, Оранжерии Трнка 1 и2 , пумпа за вода комунално Богданци во Ѓавото , систем Спас за Дојран и други. 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK