AMD Strela

 

Украдена ѕвездата на Горан Пандев од плоштадот во Струмица

Украдена ѕвездата на Горан Пандев од плоштадот во Струмица
Објавено на: 01 Nov 2018

На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, денеска, ја снема ѕвездата на познатиот македонски фудбалер, Горан Пандев.

Оваа ѕвезда беше поставена во 2010 година како симбол на освоената титула Европски и Светски шампион со италијанскиот гигант „Интер“, година во која е реконструиран и струмичкиот плоштад. 


Општина Струмица го осудува вандалскиот чин на крадење на ѕвездата на нашиот фудбалер Горан Пандев и случајот го пријави во полиција која изврши увид на местото каде што беше поставена ѕвездата на Пандев

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK