AMD Strela
River Soft

 

Средствата собрани на „Ден на празот“ донирани за малата Нина

Средствата собрани на „Ден на празот“ донирани за малата Нина
Објавено на: 06 Nov 2018

Средствата собрани на Манифестацијата Ден на празот, општина Василево ги донираше за малата Нина Димитриевска од Струмица.

„Манифестацијата Ден на празот што во неделата на 04 ноември се одржа во населеното место Градошорци, оваа година, за прв пат доби хуманитарна димензија.  На граѓаните им понудивме можност заедно со дегустацијата на специјалитетите од праз да донираат средства и на тој начин да  се вклучат во хуманитарната акцијата за помош на некој на кој во моментот му е неопходна помош.

Како организатори на активноста, одлучивме средствата да ги донираме за лекување на седумгодишната Нина Димитриевска  од Струмица.

Им се заблагодаруваме на сите граѓани кои се вклучија во хуманитарната акција и донираа, а на малата Нина и посакуваме успешно оздравување“, изјави градоначалникот на општина Василево Марјан Јанев , чија што всушност и беше идејата  манифестацијата  „Ден на празот“ да добие хуманитарна димензија .

Вкупно беа собрани 18 383 денари и истите денес беа  донирани.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK