AMD Strela
River Soft

 

Ограбени 25 илјади евра од агенција за брз трансфер на пари

Ограбени 25 илјади евра од агенција за брз трансфер на пари
Објавено на: 22 Nov 2018

Вчера во периодот од 18,15 до 18,20 часот било пријавено дека во туристичката агенција „Атлантис“ во Струмица било извршено кривично дело „Разбојништво“.

-Непознато лице влегло во агенцијата и со закана со секира од вработената одзел повеќе од 25.000 евра и заминал во непознат правец, информираше денес Тони Божиков, самостоен инспектор во СВР Струмица.

Тој додаде дека СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK